گیلان - رشت - داخل بوستان ملت
09925481435
گیلان - رشت - پارک ملت
09925481435

دیدار نوروزی 2 فروردین 1403

دیدار نوروزی 2 فروردین 1403

دیدار نوروزی 2 فروردین 1403

دیدار نوروزی 1403

در یک روز نوروزی، در تاریخ ۲ فروردین سال ۱۴۰۳، جمعی از علاقه‌مندان به علم و اخترشناسی در گردهمایی‌ای در انجمن نجوم ثاقب گیلان گرد هم آمدند.

در این دیدار، موضوعات متنوعی مورد بحث قرار گرفت در ابتدا جناب آقای دکتر باقری، تاریخنگار برجسته ریاضیات و اخترشناسی و مدیر گروه علمی انجمن ثاقب، به بیان تاریخچه و دستاوردهای انجمن از زمان تأسیس تا به امروز پرداختند.ایشان با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر و فعالیت‌های علمی متعدد، حضار را در جریان پروژه‌ها و برنامه‌های انجمن قرار دادند.

سپس، جناب آقای نوروز بخش، با ارائه سخنرانی پیرامون موضوع علم و شبه‌علم، به تفکیک این دو حوزه و اهمیت تمایز بین مفاهیم علمی مستند و ادعاهای بی‌اساس پرداختند.ایشان با تأکید بر اهمیت نقد علمی، بررسی چگونگی تشخیص داده‌های علمی از اطلاعات نادرست را مورد بحث قرار دادند.

در ادامه، جناب آقای نصیریان، در خصوص کمپین بین‌المللی جستجوی سیارک،درباره اهداف و دستاوردهای این پروژه توضیح دادند.ایشان با اشاره به اهمیت کشف سیارک‌های جدید و نقش آن‌ها در درک بهتر منظومه شمسی، توجه حاضرین را به این موضوع جلب کردند.

سرکار خانم فاطمه هاشمی نسب، نماینده شبکه بین‌المللی آموزش ستاره‌شناسی NASE در ایران، گزارشی از پروژه بین‌المللی در جستجوی ریزشهابسنگ‌ها ارائه دادند.ایشان با بیان جزئیات این پروژه، به اهمیت همکاری‌های بین‌المللی در پیشبرد اهداف علمی تأکید کردند.

در پایان، سرکار خانم جهاندار، یکی از موسسین انجمن نجوم ثاقب، به ارائه خلاصه‌ای از فعالیت‌های انجمن و برنامه‌های آتی پرداختند. ایشان با اشاره به اهمیت ترویج علم نجوم و آموزش آن در جامعه، از حمایت‌های بی‌دریغ اعضاء و دوستداران نجوم قدردانی کردند.

حضور سرکار خانم نسرین بابایی هنرمند محبوب گیلان در جمع ما فرصتی بود تا از تجربیات و دانش ایشان بهره‌مند شویم و همچنین حضور ایشان موجب دلگرمی بیشتر در بین همه ی ما شد .

مراسم با اهدای تقدیرنامه‌های روز جهانی نجوم و گواهینامه‌های بین‌المللی پروژه جستجوی ریزشهابسنگ‌ها  توسط جناب آقای دکتر باقری، جناب آقای وقوعی، سرکار خانم جهاندار ,سرکار خانم هاشمی نسب و در حضور سرکار خانم نسرین بابایی به پایان رسید.

ضمن اینکه مجری برنامه، سرکار خانم حسنا فدایی این مراسم را هدایت کردند.

این لحظات، نمادی از تعهد و پیشرفت انجمن ثاقب در عرصه علم نجوم بود و برای تمامی حاضرین، خاطره‌ای ماندگار به جای گذاشت.

برای دیدن سایر پست ها و اخبار  می‌توانید به وب سایت انجمن مراجعه کنید.

Instagram: @thethaqib

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *