0
Rasht- Iran
98-13-32119995

معرفی اعضای انجمن ثاقب

اعضای انجمن نجوم ثاقب

لیست اعضای انجمن ثاقب شامل تمام کسانی می شود که در بلند مدت و کوتاه مدت در انجمن ثاقب فعالیت ترویجی نجوم داشته اند.

توجه: این لیست در حال تکمیل شدن است و به هیچ عنوان کامل نیست!

امکان دارد اسامی افراد مورد نظر شما هنوز وارد لیست نشده باشند.

مرتضی صومی

مرتضی صومی

عضو انجمن

مرتضی صومی فارغ التحصیل ریاضی در کارشناسی و آموخته تاریخ علم - گرایش نجوم در کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران می باشد. از سال 1382 در انجمن نجوم ثاقب فعالیت دارد. او در حال حاضر در حوزه فرانت- اند و توسعه وب فعالیت دارد.

میلاد پزندکار

میلاد پزندکار

عضو انجمن

میلاد پزندکار - مهندس مکانیک و Second engineer کشتی است. او از ابتدای تاسیس انجمن نجوم ثاقب همواره عضو فعال انجمن بوده است.

عرفان اسماعیلی

عرفان اسماعیلی

عضو انجمن

او کودکی در انجمن فعال بود. بعد از گرفتن مدال طلای المپیاد جهانی نجوم و مدال برنز المپیاد جهانی نجوم، در صنعتی شریف ادامه تحصیل داد و در IPM دکتری فیزیک گرفت. اکنون در حال تحصیل رشته هوش مصنوعی در آمریکا می باشد.

ثریا دریا دل

ثریا دریا دل

عضو انجمن

ثریا دریا دل از فعالین ترویج علم است. سابقه همکاری با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز مختلف فرهنگی را در کارنامه دارد. تخصص او نجوم برای کودک و نوجوان می باشد.

مونا سینگ

مونا سینگ

عضو انجمن

سونا سینگ از زمان تاسیس انجمن ثاقب از اعضای فعال انجمن نجوم بوده است. او لیسانس میکروبیولوژی و ارشد ژنتیک دارد. هم اکنون محقق مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی دانشگاه علوم پزشکی واحد بین الملل یزد و همچنین کارشناس مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی، کشت سلولی و بافت اشکذر می باشد.

میلاد هاشمی

میلاد هاشمی

عضو انجمن

میلاد هاشمی از سال 1383 الی 1390 در انجمن نجوم ثاقب فعال بود. او در مقطع کارشناسی با رتبه 1 در کنکور باستان شناسی قبول شد. سپس دکتری خود را در دانشگاه تربیت مدرس گرفت. اکنون نیز عضو هیئت علمی دانشگاه می باشد. او از اولین فعالین تخصصی نجوم- باستانشناسی بود.

سمیرا حسین زاده

سمیرا حسین زاده

عضو انجمن

او از سال 1384 در انجمن نجوم ثاقب فعال بود. مهندسی مکانیک را دانشگاه گیلان و کارشناسی ارشد تاریخ علم از دانشگاه تهران می باشد. همچنین از مدرسان فعال نجوم در ثاقب است. او همچنین انتشار چند جلد کتاب در کارنامه خود دارد.

ستاره قنبرزاده

ستاره قنبرزاده

عضو انجمن

از زمان تاسیس در انجمن فعال بود. تا سال 1391 فعال بود که به دلیل مهاجرت به زنجان فعالیتش در انجمن کم شد. او دکتری فیزک خود را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان گرفت. و به صورت تخصصی در حوزه نجوم فعال است.

سینا خوشنود

سینا خوشنود

عضو انجمن

او از سال 1387 تا سال 1394 در انجمن فعال بود. کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه علم و صنعت دریافت کرد. و اکنون در زمینه توسعه نرم افزار فعال است. او همچنین چند مدال ورزشی کشوری در کارنامه خود دارد.

سینا آریا منش

سینا آریا منش

عضو انجمن

سینا آریا منش - دکتری فیزیک خود را در دانشگاه گیلان دریافت کرد. از فعالین ترویج نجوم در دانشگاه گیلان بود. او اکنون تدریس فیزیک در دانشگاه گیلان و مدارس سمپاد می پردازد. و مدتی در انجمن نجوم ثاقب نیز تدریس می کردند.

هادی بابایی

هادی بابایی

عضو انجمن

هادی بابایی - از مدرسان و رصدگران حرفه ای آسمان می باشد. او همچنین متخصص ساخت تولید و طراحی قطعات نجومی است. و تولید هم خطکننده لیزری تلسکوپ و انواع آسمانماها را در کارنامه خود دارد. همچنین در این حوزه ثبت اختراع دارد. اکنون نیز از مدرسان فعال انجمن ثاقب می باشد.

پویا احمدی فرد

پویا احمدی فرد

عضو انجمن

از زمان تاسیس انجمن فعالیت خود را شروع کرد. پس از فارغ التحصلی در رشته مکانیک سیالات فعالیت ترویجی نجوم خود را کم کرد. او هنوز از فعالین و رصدگران حرفه ای هلال در استان محسوب می شود.

میخک پلکوهی

میخک پلکوهی

عضو سابق انجمن

میخک پلکویی مدت کوتاهی در انجمن نجوم ثاقب فعال بود. او موفق شد در سال 1394 دکتری ریاضی خود را از دانشگاه گیلان بگیرد. او در رشته ریاضی بر رویی گروهای متناهی از پوچ‎توانی دو و تعمیم آنها در گروه های مختلف تمرکز کرد.

متین یوسفی

متین یوسفی

عضو انجمن

متین یوسفی از دوره نوجوانی در انجمن فعالیت داشته است. او دررشته کارشناسی مهندسی کامپیوتر و کارشناسی ارشد روانشناسی تحصیل کرد. هم اکنون به صورت تخصصی در زمینه تدریس نجوم به کودکان در انجمن فعالیت دارد.

فرانک محمدی

فرانک محمدی

عضو انجمن

او از سال 1397 در انجمن فعال بود. فوق الیسانس فیزیک نجومی از دانشگاه زنجان و دکتری فیزیک با گرایش اخترفیزیک از دانشگاه تبریز دارند. همچنین مسئول پروژهای بین المللی کشف سیارک در ثاقب بودند که گروه های زیر نظر ایشان موفق به ثبت چند سیارک شدند.

آرشاک خسروی

آرشاک خسروی

عضو انجمن

آرشاک خسروی از سال 98 فعالیت خود را در ثاقب آغاز کرد. او در رشته مکانیک در دانشگاه تهران مشغول تحصیل است. آرشاک در زمینه برنامه نویسی نیز فعالیت دارد.

رضا منادی

رضا منادی

عضو اانجمن

رضا منادی از سال ۱۳۷۸ با شرکت در کلاسهای تابستانی انجمن نجوم ثاقب به اخترشناسی علاقه مند شد. بعد از دریافت کارشناسی ارشد اخترفیزیک از دانشگاه شهید بهشتی به تدریس و همکاری در انجمن نجوم ثاقب پرداخت. او در حال حاضر مشغول اتمام دوره دکترای اخترفیزیک از دانشگاه کالیفرنیا ریورساید می‌باشد.

علیرضا اعرابی

علیرضا اعرابی

عضو انجمن

علیرضا از سال 92 در انجمن ثاقب فعالیت داشت.او دارنده ی عضویت رسمی فدراسیون جهانی مخترعین، مدال نقره از جشنواره اختراعات سوییس، مدال طلا از جشنواره اختراعات کانادا است. او همچنین کشف سیارک در کارنامه خود دارد. اکنون به به صورت حرفه ای برنامه نویسی فرانت و دیتاساینس انجام می دهد.

امید حساس فر

امید حساس فر

عضو انجمن

امید در سال های 87 الی 91 در انجمن فعالیت داشتند. تمرکز فعالیت او بیشتر روی رادیو تلسکوپ ها بود. امید فیزیک هسته‌ای از دانشگاه گیلان و کارشناسی ارشد فیزک هسته‌ای از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفت. اکنون او در حال تحصیل دکتری فیزیک محاسبات کوانتومی دانشگاه استلنباش آفریقای جنوبی است

حسانه کاظمی

حسانه کاظمی

عضو انجمن

حسانه از سال 85 در انجمن فعال بود. او از ربته برتر کنکور سراسری است. در دانشگاه صنعتی شریف مهندسی مکانیک گرفت. دکتری مهندسی مکانیک دانشگاه کنتیکت و سپس پسادکتری دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو ادامه داد. او در حال حاضر در توسعه نرم افزار Rapid Liquid Print فعالیت دارد.

مهدی قاسمعلی پور

مهدی قاسمعلی پور

عضو اانجمن

مهدی قاسمعلی پور - او نجوم خود را در مدارس سمپاد شروع کرد و در انجمن ثاقب بین سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ فعالیت می‌کرد. ایشان از مخترعان جوان کشور هستند که چندین جایزه ویژه و مدال و ثبت اختراع نجومی و غیر نجومی از کره جنوبی، سویس، آلمان و چند کشور دیگر در کارنامه خود دارد. در حال حاضر اون مدیریت آکادمی نوآوری برای پرورش مختراعان جوان را بر عهده دارد.

----

--

-

---

----

---